2 października 2023
Kratki 4 listopada 2020

Biokominek Kratki ROMEO czarny z certyfikatem TÜV


Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie

Szukając ciekawego elementu ozdobnego, który poprawiłby komfort cieplny w naszym domu, warto pomyśleć o biokominku. Modeli dostępnych w sprzedaży jest coraz więcej, na szczególną uwagę zasługują zaś biokominki wolnostojące z szybami ustawionymi z każdej z czterech stron.

To warto wiedzieć

Biokominki to nowoczesne rozwiązania, w przypadku których trudno jest nam mówić o jakichkolwiek ograniczeniach. Nie musimy obawiać się ani skomplikowanej instalacji, ani konieczności podłączania ich do przewodu kominowego. Prosty w montażu i w obsłudze biokominek sprawdzi się nie tylko w domu jednorodzinnym, ale i w niewielkim mieszkaniu. W każdym miejscu możemy zresztą mówić o nim jako o ciekawym pomyśle na aranżację wnętrza. Jakby tego było mało, mamy do czynienia z rozwiązaniem przyjaznym środowisku naturalnemu, opalanym ekologicznym paliwem. Można więc liczyć na prawdziwy ogień bez szkodliwych substancji.

Ciepło w zasięgu ręki

Jedno z częściej stawianych pytań odnoszących się do możliwości biokominka dotyczy tego, czy mamy do czynienia z rozwiązaniem, które jest nam w stanie zagwarantować ciepło w domu. Okazuje się, że to bardzo skuteczne dodatkowe źródło ciepła podnoszące temperaturę w pomieszczeniu nawet o kilka stopni. Wypada jednak podkreślić, że nie sposób oszacować efektywność urządzenia bez pewnych dodatkowych informacji. Wpływa na nią nie tylko wielkość pomieszczenia, ale i wysokość płomieni. Samo użytkowanie biokominka, także mogące budzić początkowo pewne wątpliwości, można określi mianem intuicyjnego. Biopaliwo jest wlewane do poziomu oznaczonego w pojemniku, można też w dowolnym momencie nie tylko wyregulować, ale i wygasić płomień. Nie można zapominać jedynie o tym, aby we właściwy sposób wentylować pomieszczenie, w którym zlokalizowano biokominek. Bez względu na to, gdzie zechcemy postawić urządzenie, możemy mieć pewność, że jego montaż nie jest skomplikowany. Wystarczy, że złożymy zawarte w opakowaniu elementy zgodnie z zawartą w nim instrukcją obsługi.

Jakość i bezpieczeństwo

Biokominki są wykonywane z materiałów wysokiej jakości, a sam proces ich powstawania odbywa się pod ścisłą kontrolą. Monitoruje go TÜV Rheinland Polska, co sprawia, że biokominek posiada także wysoko ceniony niemiecki certyfikat bezpieczeństwa. Rozwiązania, które go posiadają, charakteryzują się także dodatkową specjalną komorą. Ta sprawia, że nie trzeba martwić się ryzykiem wylania paliwa, jeśli dojdzie do przypadkowego przepełnienia zbiornika. Obecny jest także wskaźnik maksymalnego poziomu, na jakim może znajdować się paliwo.

 

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie