25 kwietnia 2024
Aktualności 20 listopada 2020

Kominki w wydaniu ekologicznym


Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie

   

Kominki ekologiczne to nowoczesne rozwiązanie problemu związanego z kominkami klasycznymi. Tradycyjne kominki wymagają odpowiednich warunków, by mogły zostać wykorzystane. Chodzi przede wszystkim o o serię skomplikowanych prac i konieczność podłączenia do przewodu kominowego. Biokominki można zamontować od reki praktycznie wszędzie.     W każdym biurze, domu i mieszkaniu. Nie wymagają komina, nie wytwarzają dymu, nie ma w ich otoczeniu sadzy, ani nie produkują popiołu. Oferują za to żywy ogień i prawdziwe ciepło. Są w pełni ekologiczne, ponieważ wykorzystywane w nich paliwo spala się całkowicie i powstaje z niego jedynie para wodna z niewielką domieszką dwutlenku węgla. Zero toksyn plus nawilżenie pomieszczenia. Rozwiązanie idealne dla alergików.

Zasada działania    

Kominki są pożądane od zawsze. Chcemy je mieć wszędzie. Poważne ograniczenia związane z ich wymaganiami bardzo mocno jednak nas ograniczały. W celu zwalczenia tego problemu, projektanci kominków zdecydowali się na poszukanie ekologicznego rozwiązania, które jest wolne od niemal wszystkich problemów związanych z opcją tradycyjną. W ten sposób wpuścili kominki na wszystkie salony.

    Elementem krytycznym w kominkach jest zawsze paliwo. W tradycyjnych paleniskach spalane są paliwa stałe, co powoduje, że powstaje masa dymu, unosi się sadza i do tego pozostaje popiół. Produkty spalania trzeba odprowadzać specjalnymi kanałami kominowymi, bo w przeciwnym razie otrują osoby przebywające w okolicach kominka. W kominkach ekologicznych wykorzystuje się skoncentrowany bioetanol, paliwo płynne, które jest idealnie czyste chemicznie. Nie powstają z niego żadne szkodliwe substancje.

    Bieotanol to węglowodór o bardzo prostej postaci. Z jego spalania powstaje jedynie woda i dwutlenek węgla w ilościach typowych dla normalnie oddychających w pomieszczeniu osób. Bioetanol produkowany jest z biomasy, więc jest to paliwo w pełni odnawialne.

    Paliwo wlewa się do specjalnego pojemnika w kominku. Zaworkiem ustala się. Ile paliwa ma się spalać w danym czasie. Komora spalania odgrodzona jest od otoczenia stalą nierdzewną i w zależności od modelu kominka, także specjalnymi szybami.

Dlaczego kominek bio?

    Za stosowaniem kominków ekologicznych i ekologicznych wkładów kominkowych nawet tam, gdzie można by wykorzystać tradycyjny kominek, przemawia kilka aspektów. Takie kominki są mobilne. Ich niewielkie rozmiary pozwalają na zainstalowanie ich wszędzie i przeniesienie w razie potrzeby. Są bezpieczne pod względem pożarowym, gdyż ich konstrukcja jest niezawodna. Najczęściej składa się ze stali nierdzewnej lub żeliwa oraz szkła żaroodpornego. Jeśli tylko przestrzega się zasad postępowania z otwartym ogniem, ryzyko nieszczęśliwego wypadku jest znikome.     Pod względem estetycznym biokominki prezentują się w sposób wyjątkowo ekscytujący. Do wyboru mamy wzornictwo bardziej klasyczne i bardziej nowoczesne, odnoszące się do całej gamy styli i konceptów. Znajdziemy modele geometryczne, kwadratowe i owalne, mocno zdobione, do podwieszenia, postawienia na stole i wiele innych.

Zaskakująco dobre rozwiązanie

    Panuje przekonanie, że kominki ekologiczne są bardzo drogie, ale jest ono zupełnie błędne. W rzeczywistości jest to rozwiązanie o rząd wielkości tańsze od kominków tradycyjnych. Zdecydowana większość klientów jest bardzo pozytywnie zaskoczona niską ceną i wysoką jakością kominków ekologicznych. Znacznie mniejszy jest koszt zakupu kominka, nie trzeba przerabiać pomieszczenia, w którym zostanie on umiejscowiony, a niższe koszty pojawiają się także później, gdyż palenie paliwem ekologicznym to tańsze rozwiązanie od drewna czy pellet.

        Jedyną realną wadą kominków ekologicznych jest ich stosunkowo niska moc, która nie pozwala na wykorzystywanie ich jako alternatywy dla centralnego ogrzewania. Nie taki jest jednak ich cel. Możliwe jest jak najbardziej dogrzewanie nimi pojedynczych pomieszczeń lub małego mieszkania, ale ich podstawowym celem jest oferowanie komfortu osobom bezpośrednio wchodzącym z nim w kontakt, jak również dostarczanie ciepła do jego najbliższego otoczenia. Może to być drewniany domek wiejski, biuro czy nawet mieszkanie w bloku z wielkiej płyty.

Ekologiczne wkłady

    Kominki ekologiczne mogą przyjmować po prostu formę ekologicznych wkładów kominkowych wykorzystywanych w tradycyjnych kominkach. Na pierwszy rzut oka takie wkłady kominkowe mogą nie różnić się od swoich klasycznych odpowiedników. Także produkowane są ze stali i mogą mieć formę estetyczną mocno zbliżoną lub wręcz bliźniaczą do kominków na paliwo stałe. Różnica pojawi się w samym palenisku, w którym zamiast miejsca na paliwo stałe i popiół, znajdą się specjalne zbiorniki na paliwo płynne. Nie ma potrzeby tworzenia zbiorników na popiół i podobne produkty spalania, bo ich nie ma.

Zerowe emisje

    Biokominki i wkłady kominkowe bio wytwarzają minimalne ilości dwutlenku węgla i jest to jedyny w jakikolwiek szkodliwy element pojawiający się w czasie spalania. Dlatego też nie ma potrzeby instalowania jakichkolwiek systemów odprowadzania spalin. Wytwarzana jest tylko woda, tak jak w tradycyjnym biokominku.

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie