13 lipca 2024
Opinie 20 listopada 2020

Płomienny luksus w wydaniu Eko

  

  Posiadanie kominka jeszcze do niedawna uwarunkowane było posiadaniem bardzo określonych możliwości i warunków w swoim domu czy mieszkaniu. Potrzebne były po prostu łatwo dostępne przewody kominowe, do których można się było w każdej chwili podłączyć, czy też łatwy i szybki dostęp do kominów wentylacyjnych. Dzięki ofercie kominków ekologicznych możliwe jest jednak wreszcie ustawianie bardzo przyjemnych kominków w dowolnym miejscu, nawet tam, gdzie nikt nie planował pojawienia się kominka czy też tam, gdzie na pierwszy rzut oka wcale na kominek nie ma odpowiedniego miejsca.

Charakterystyka biokominków

    Kominki ekologiczne są alternatywą dla tradycyjnych kominów. W czasie spalania paliwa w biokominkach nie powstają żadne szkodliwe substancje. Biopaliwo rozpada się na spore ilości wody, trochę dwutlenku węgla oraz ciepło. Nie ma spalin, nie ma dymu, nie ma sadzy, ani żadnych innych podobnych problemów.

    Duża ilość wilgoci wydostającej się z kominka może być problemem w małych pomieszczeniach, ale może być też traktowana jako odrobinę tylko dziwniejszy nawilżacz powietrza. Jest to bowiem chemicznie czysta woda bez żadnych dodatków. Odprowadzanie produktu spalania, którym w praktyce jest tylko woda, jest naprawdę bardzo proste. Nie potrzeba żadnego komina i po paleniu, jeśli będziemy mieli taką potrzebę, otworzymy tylko okno i wszystko będzie w porządku.

    Co istotne, na biokominki nie potrzeba żadnych specjalnych zezwoleń, ani dodatkowych podłączeń. Dzięki temu mogą pojawiać się praktycznie wszędzie tam, gdzie do tej pory były kominki tradycyjne, jak i tam, gdzie umieszczenie jakiegokolwiek kominka nie było możliwe do chwili obecnej. Biokominki stoją dzisiaj i w luksusowych domach, i w niewielkich mieszkaniach w bloku, a w każdym z tych wnętrz idealnie spełniają swoją funkcję. Szeroki wybór pozwala bez najmniejszych problemów dobierać odpowiednie rozwiązania do wnętrza przygotowanego w każdym stylu.

Płomień luksusu    

Pojawienie się otwartego, a nawet chociażby tylko schowanego za szyba ognia w naszym domu to naprawdę coś nietuzinkowego, ponieważ całe mieszkanie zmienia się nie do poznania. Staje się dużo bardziej luksusowe. Obecnie zaproszenie ognia do siebie nie jest trudne, ponieważ biokominki można zabudować, podwiesić pod sufitem lub ustawić jako piece wolnostojące. Styl aranżacji mieszkania nie ma tutaj większego znaczenia, ponieważ bez problemu można dopasować coś do każdego wnętrza, nawet jeśli chcemy, by było to coś wysadzanego kryształami lub zdobionego różnymi rzeźbieniami.

Woda i ogień

    Wolnostojące kominki typu ekologicznego można bez większych problemów przenosić z miejsca na miejsce. Można też je spokojnie montować w bardzo różnych pomieszczeniach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by biokominki pojawiły się w sypialniach, zazwyczaj znajdują się w pokojach dziennych, mogą urozmaicać pracownie, a coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się też ich rozstawianie w łazience. Zupełnie odmieniają to pomieszczenie.

Ogień we wnętrzach i na zewnątrz

    Kominki ekologiczne mogą pojawiać się w praktycznie wszystkich pomieszczeniach w domu, gdzie swoim ogniem znacznie urozmaicą aranżację. Wersje wolnostojące, które bardzo łatwo jest przenosić, można umieszczać także chociażby na tarasie lub w altanach ogrodowych. Dostarczane przez nie ciepło i błogość sprawdzają się w wielu miejscach.

Najlepsze modele biokominków

    Istnieje wiele modeli biokominków. Do najpopularniejszych należy ECHO, czyli biokominek wolnostojący, otwarty z obu stron. Można go umieścić w domu lub na tarasie albo całkowicie wynieść z domu, ponieważ wazy niecałe osiem kilogramów, dzięki czemu jest bardzo mobilny. Wykorzystuje się go raczej w nowocześniejszych wnętrzach.

    Biokominek Tango posiada szybki ze wszystkich czterech stron. Jego Bryla jest klasyczna, a design tradycyjny. Do wyboru są cztery różne warianty rozmiarowe. Jest bardzo bezpieczny i można z niego korzystać w domu, gdzie są dzieci lub zwierzęta.

    Model Galina także jest zabezpieczony szybami. Znakomicie dopasowuje się do każdej stylistyki, w jakiej możemy go umieścić, dzięki czemu staje się rozwiązaniem bardzo uniwersalnym. Pasuje nawet do chłodnych wnętrz nowoczesnych.

Bezpieczeństwo  

 Biokominki są bezpieczne same w sobie, zwłaszcza w porównaniu z klasycznymi kominkami na paliwo stałe. Stosuje się jednak w nich mimo wszystko dodatkowe mechanizmy, które sprawiają, że nie pojawia się tutaj nawet ryzyko poparzenia. Odpowiada za to przede wszystkim dodatkowa szybka, która eliminuje ryzyko, ale nie ogranicza widoczności ognia.