2 października 2023
Opinie 19 listopada 2020

Różne rodzaje kominków - Który jest najlepszy?


Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie

Na ostateczną decyzję o wyborze kominka może mieć wpływ wiele czynników, począwszy od początkowego kosztu urządzenia i kosztów jego eksploatacji, aż po oczekiwaną wydajność cieplną i wpływ na środowisko naturalne. Podczas gdy Państwa wzrok może być mocno osadzony na konkretnym rodzaju kominka, warto rozważyć wszystkie rodzaje kominków dostępnych na dzisiejszym rynku. Pożary bioetanolu w Londynie odnotowały gwałtowny wzrost popularności z wielu powodów, a szczególnie dobrze sprzedają się również pożary gazowe w Londynie. Oprócz tego, piece na drewno w Londynie i pożary elektryczne w Londynie nadal zyskują stały strumień sprzedaży i zapytań.

W tym artykule przyjrzymy się czterem głównym typom kominków na rynku, porównując kilka kluczowych atrybutów, których prawdopodobnie będziecie Państwo szukać przy zakupie kominka.

Koszt
Biokominki - Kominek na bioetanol można kupić za zaledwie 600 funtów za kominek ręczny. Jeśli szukasz kominka na bioetanol za pomocą pilota, możesz zapłacić od 4 000 do 20 000 funtów.

Kominki elektryczne - Jedna z najtańszych opcji dostępnych obecnie na rynku, kominki elektryczne łączą w sobie wydajność i efektywność kosztową. Można się spodziewać, że ogień elektryczny osiągnie średni zasięg już za 600 funtów.

Kominki na drewno - Uroczy urok palników na drewno oznacza, że kosztują one mniej więcej tyle samo, co ogień na bioetanol. Średnia cena za wysokiej jakości palnik na drewno wynosi około 950 funtów.

Komniki gazowe - Kominki gazowe, których cena jest zbliżona do cen pożarów elektrycznych, charakteryzują się oszałamiającą estetyką w przystępnej cenie. Zazwyczaj ogień gazowy można podnieść za zaledwie 395 funtów, ale niektóre modele kosztują znacznie więcej.

Koszty eksploatacji/efektywność

Biokominki - Bez komina odbierającego ciepło, wszelkie ciepło wytworzone przez ogień na bioetanol krąży w całym pomieszczeniu. Paliwo na bioetanol może być dość kosztowne, ale wydajność tego palnika jest bezkonkurencyjna. Przeciętnie, ogień na bioetanol będzie się palił przez około 5 godzin, przy czym 1 litr paliwa kosztuje około 2,50 funta.

Kominki elektryczne - Najbardziej nowoczesne pożary elektryczne są niezwykle wydajne. Warto jednak zauważyć, że energia elektryczna jest powszechnie uważana za jedną z najdroższych form ogrzewania na dzisiejszym rynku. Przeciętnie elektryczny grzejnik będzie kosztował około 12p za każdą godzinę pracy.

Kominki na drewno - Średnio, palniki na drewno pracują z około 80% wydajnością. Pamiętaj jednak, że trzeba będzie zakupić drewno; może to spowodować wzrost kosztów w czasie.

Kominki gazowe - Powszechnie uważane za jedną z najbardziej efektywnych form ogrzewania na rynku, pożary gazowe są w stanie szybko ogrzać pomieszczenie przy bardzo małym zużyciu gazu. Pożary gazowe kosztują około 5p na kW, co oznacza, że można ogrzać pomieszczenie w sposób wydajny i ekonomiczny.

Wydajność cieplna
Biokominki - Większość ręcznych pożarów na bioetanol dostępnych obecnie na rynku ma moc od 1,7kW do 8,5kW, co stanowi doskonale akceptowalną moc grzewczą dla większości domów. Modele zdalnego sterowania są w stanie wygasić od 2,25kW do 15kW ciepła.

Kominki elektryczne - Pożary elektryczne są fantastyczne, jeśli chcesz natychmiast ogrzać pomieszczenie, ponieważ ciepłe powietrze jest natychmiast wypierane. Najlepiej jednak stosować je w mniejszych pomieszczeniach w domu, ponieważ mogą być kosztowne przy ogrzewaniu dużych pomieszczeń. Zazwyczaj można spodziewać się od 1,2kW do 1,7kW mocy większości grzejników elektrycznych dostępnych obecnie na rynku.

Kominki na drewno - Moc cieplna palników na drewno jest bardzo zróżnicowana w zależności od ustawienia i komina. Przeciętnie, palniki na drewno są nieco wolniejsze od innych form ogrzewania, ale raz w optymalnej temperaturze; bardzo dobrze utrzymują poziom ciepła w pomieszczeniu. Wydajność cieplna może wynosić od 2,5kW do 4,5kW w zależności od rodzaju drewna, które chcesz wykorzystać.

Kominki gazowe - Idealne do ogrzewania pomieszczeń o różnej wielkości, pożary gazowe są w stanie wydajnie i szybko dostarczyć dużo ciepła do Twojego domu. Pożary gazowe wytwarzają średnio około 2,5 kW ciepła, ale bardziej wydajne modele mogą wytwarzać do 6 kW.

Wpływ na środowisko naturalne

Biokominki - Bez wątpienia najbardziej przyjazna środowisku forma ogrzewania dostępna obecnie, paliwo bioetanolowe składa się w całości z produktów biologicznych, a jego spalanie powoduje czystą emisję i jest natychmiastowo odnawialne.

Kominki elektryczne - energia elektryczna nie wydziela bezpośrednio żadnych zanieczyszczeń do samego powietrza, ale warto zauważyć, że elektrownie elektryczne mają niewielki wpływ na nasze środowisko.

Kominki opalane drewnem - Choć można powiedzieć, że prawdziwy ogień drzewny to widok, to jednak dym drzewny jest w jakiś sposób bardziej zanieczyszczający niż jakakolwiek inna forma paliwa do kominków.

Kominki gazowe - Podczas gdy spalany gaz wytwarza niewielką ilość tlenku węgla, pożary gazowe są jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska form ogrzewania Twojego domu dostępnych obecnie na rynku.

Estetyka
Kominki na bioetanol - Największą zaletą kominków na bioetanol jest to, że nie wymagają one przewodu kominowego do pracy. Oznacza to, że kominek na bioetanol można zainstalować w dowolnym miejscu w domu, co daje im niemal nieograniczony potencjał projektowy.

Kominki elektryczne - Ogólnie rzecz biorąc, bardziej pasują do nowoczesnych wnętrz, kominki elektryczne mają cały szereg wzorów, które z pewnością przypadną do gustu wszystkim preferencjom. Prawdziwe kominki elektryczne z płomieniami oznaczają również, że nie trzeba iść na kompromis z atmosferą tworzoną przez tradycyjne kominki.

Kominki na drewno -  są bardziej odpowiednie do tradycyjnego wystroju wnętrz. Wielu właścicieli domów, którzy niedawno zakupili dom z dużą ilością charakteru i historii, przyciąga ten rodzaj ognia.

Kominki gazowe - Dostępne w szerokiej gamie stylów, pożary gazowe doskonale nadają się do prawie każdego istniejącego wystroju wnętrza. Nowoczesne, tradycyjne i współczesne style są dostępne w sprzedaży.

Instalacja

Kominki na bioetanol - Nie może być łatwiej zainstalować ogień na bioetanol w Twoim domu, bez konieczności stosowania komina lub przewodu kominowego, możesz po prostu umieścić swój ogień gdziekolwiek chcesz.

Kominki elektryczne - Tak jak w przypadku bioetanolu, jest to tak proste jak instalacja, wystarczy zainstalować ogień elektryczny tam, gdzie chcesz i podłączyć.

Kominki na drewno - potrzebują komina, aby pozbyć się dymu powstającego podczas spalania drewna. Jeśli nie ma zainstalowanego wcześniej komina, proces ten może stać się dość kosztowny i w niektórych przypadkach trudny.

Kominki gazowe - Pożary gazowe mogą być instalowane w dowolnym miejscu, w którym znajduje się źródło gazu wyposażone w komin lub przewód kominowy. Warto zauważyć, że niezwykle proste jest przekształcenie istniejącego kominka opalanego drewnem w kominek gazowy.

 

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie