2 października 2023
Aktualności 18 listopada 2020

Co definiuje cenę biokominka?


Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie


Na rynku istnieje wiele modeli kominków na bioetanol w różnych cenach. Na pierwszy rzut oka nie zawsze widzimy, co decyduje o wyższej cenie w danym modelu. Na co powinniśmy zwracać uwagę przy zakupie bio-kominka, aby nie płacić za dużo? Przeczytaj to tutaj!
Najważniejszym elementem określającym cenę jest zazwyczaj wzór. Jeśli model ma unikalny wzór, kolor lub unikalną kombinację materiałów, to często będzie on droższy. Specjalne projekty znanych artystów charakteryzują się wysoką ceną, jak można się przekonać z zakupów odzieży i obuwia. Innym decydującym czynnikiem jest wielkość biokominków (w tym wielkość palników). Widać to np. w naszej kategorii "wolnostojące", gdzie blatowe biofire'y są tańsze od wolnostojących modeli. 

Coś jeszcze, co decyduje o cenie, to materiał, z którego jest wykonana. Zazwyczaj biokominek jest produkowany ze stali, ceramiki lub szkła. Największa część rynku jest zdominowana przez bio-kominki ze stali nierdzewnej. Są one najczęściej spotykane na rynku i to dlatego, że łatwiej jest produkować biokominki z tego materiału. Cena tych biokominków różni się głównie ze względu na ich wielkość. Ogólnie rzecz biorąc, im większy jest biokominek, tym większa jest jego cena, ponieważ do jego budowy użyto większej ilości materiału.

Pomaga również dbać o jakość materiału użytego do wytworzenia produktu. Jakość biokominka jest, podobnie jak innych produktów, ważna przy zakupie kominka na bioetanol.

 

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie