29 marca 2024
Kratki 4 listopada 2020

Biokominek Kratki DELTA FLAT z certyfikatem TÜV


Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie

 

Choć klasyczne kominki podobają się niemal każdemu, w rzeczywistości nie zawsze można sobie na nie pozwolić. Co ciekawe, ich zakupu nie uniemożliwiają nam już względy finansowe, ale logistyczne. Kominek wymaga określonych warunków, które nie wszędzie są możliwe do zagwarantowania. Na szczęście, nie oznacza to wcale, że pozbawiamy się możliwości wpatrywania się w prawdziwy ogień. Możliwość ta nadal otwiera się przed nami, czego dowodem mogą okazać się biokominki.

Biokominki – przegląd zalet

Mówiąc o korzyściach, jakie możemy czerpać inwestując w biokominek, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na to, że mamy do czynienia z propozycją, która nie zna ograniczeń. Decydując się na biokominek nie musimy przejmować się ani skomplikowaną instalacją, ani problemami, jakie mogłyby wyniknąć podczas podłączania urządzenia do przewodu kominowego. Sam montaż także nie jest skomplikowany, a biokominek sprawdzi się równie dobrze tak w przestronnym domu, jaki niewielkim mieszkaniu. Jego plusem niezmiennie pozostaje też ciekawy design. To idealne rozwiązanie w domu nowoczesnym, można jednak wkomponować go z powodzeniem również w klasyczne pomieszczenie. Jest przy tym rozwiązaniem proekologicznym, przyjaznym nie tylko samym użytkownikom, ale i środowisku naturalnemu.

Ciepło i pięknie

Osoby, które ciągle jeszcze zastanawiają się nad zakupem biokominka, zwykle zastanawiają się przede wszystkim nad tym, czy pełni on funkcję użytkową. Oczywiście, trudno myśleć o nim jako o głównym źródle ciepła, może jednak bez problemu podnieść temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni Celsjusza. Aby oszacować jego wydajność, warto przeanalizować zarówno parametry związane z wielkością wnętrza, jak i z wysokością płomienia. Konstrukcja nowoczesnych biokominków gwarantuje przy tym, że wytwarzane ciepło w stu procentach jest oddawane do pomieszczenia, w którym znajduje się te urządzenie. Samo użytkowanie biokominka także nie powinno budzić niepokoju. Paliwo wlewa się do pojemnika, a jego akceptowalny poziom jest w nim już wcześniej oznaczony. Jeśli więc musimy o czymś pamiętać, są to przede wszystkim kwestie związane z odpowiednią wentylacją pomieszczenia, w którym znajduje się te urządzenie.

Montaż

Biokominki można montować na dwa sposoby. Mamy zatem do czynienia z rozwiązaniami naściennymi, które montuje się z wykorzystaniem kołków montażowych, a także z biokominkami do indywidualnej zabudowy. W tym drugim przypadku zwykle wykorzystuje się wystający ze ściany element dekoracyjny.

 

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie