13 lipca 2024
Recenzje 18 listopada 2020

Ulubieniec klienta: Cocoon Aeris


W tej serii naszych ulubionych kominków chcemy wyróżnić Cocoon Aeris, który jest jednym z naszych najlepiej sprzedających się bio-kominków! Przeczytaj więcej na ten temat w tym poście i zapoznaj się z tym kominkiem Cocoon Aeris.


O marce Cocoon Fires
Cocoon Fires został zaprojektowany przez Federico Otero z Ameryki Łacińskiej. Jego prace cieszą się szczególnym uznaniem w biznesie, środowisku akademickim i prasie. Został on wymieniony na arenie międzynarodowej. Wszystkie kominki Cocoon Fires są wykonane w nowoczesnym i unikalnym stylu. Ponadto, spalają paliwo, bioetanol, który pozwala na czyste i przyjazne dla środowiska użytkowanie kominków. Dodatkowo, kominki te są wolne od dymu i nie wymagają użycia komina.

Co może zaoferować bio-kominek Cocoon Aeris?

Jak wspomniano powyżej, ten biokominek ma stylowy i nowoczesny wygląd. Dlatego też jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną odrobiny dodatkowego ciepła i przytulności w stylowy sposób.

Cocoon Aeris jest wyposażony w teleskopowy pręt ze stali. Drążek ten umożliwia regulację kominka w 7 różnych wysokościach od 98,5 do 142 cm. W ten sposób, w pełnym zakresie, może mieć długość 182,5 cm z globusem (kominek) i obracać się o 360 stopni. Można to zrobić podczas montażu kominka.

Jeśli jednak preferują Państwo czarny drążek sufitowy, zalecamy otrzymać czarny drążek przedłużający, który składa się z 4 części o długości odpowiednio 1 metra, 50 cm i 2 z 25 cm. Jedna z części o długości 25 cm jest konieczna, ponieważ musi być zamontowana na kuli ziemskiej - w przeciwnym razie jednak jest to opcjonalne, których części chcesz użyć, aby osiągnąć pożądaną długość. Ten pręt sufitowy ma maksymalną długość 2 metrów.

Należy pamiętać, że w tym przypadku kula ziemska nie może być obracana ani regulowana na wysokość po zamontowaniu.

Kominek jest więc dostępny w 3 różnych kompozycjach - czarny matowy globus z czarnym prętem sufitowym, czarny matowy globus z teleskopowym prętem ze stali i jeden wyłącznie z polerowanej stali.

Standardowo do płaskiego sufitu dołączony jest czarny wspornik sufitowy. Ale jeśli chcesz zamontować kominek na pochyłym suficie, możesz kupić skośny uchwyt sufitowy - jest on dostępny tylko w stali, więc jeśli chcesz go zamontować na czarno, będziesz zmuszony do pomalowania go lakierem.

Wielofunkcyjny bio-kominek - bio-kominek z kilkoma opcjami!
Super inteligentna i pomysłowa rzecz w Cocoon Aeris polega na tym, że masz możliwość korzystania z kominka również jako wolnostojącego. Tak więc, jeśli znudzi Ci się wiszący kominek - może powinieneś się przesunąć, a w zamian za to chcieć mieć wolnostojący. Jest to również możliwe bez większego kłopotu! Dla Cocoon można po prostu kupić nogi, aby można było przekształcić go w wolnostojący bio-kominek w cenie zaledwie 749 funtów.

Nogi dla Cocoon są oczywiście również dostępne w kolorze czarnym lub stalowym.

Ile kosztuje zapalenie kominka Cocoon?
Cocoon Aeris wyposażony jest w 1,5-litrowe naczynie kominkowe, które może palić się do 5 godzin na pełnym napełnieniu.

Zalecamy stosowanie bioetanolu z zawartością alkoholu pomiędzy 95% a 97,6%, aby uzyskać najlepsze i najczystsze spalanie. Nasz własny bioetanol ma 96,6% i działa naprawdę dobrze - ale oczywiście można go kupić także gdzie indziej. Im większa ilość bioetanolu zostanie zakupiona, tym tańsza będzie cena za litr. Zacznijmy więc od ceny za 6 litrów bioetanolu, gdzie cena za litr wynosi ok. 6 funtów.

Ten bio-kominek zużywa ok. 0,3 L/godz. Dlatego zapalenie tego bio-kominka będzie kosztowało ok. 1 funt za godzinę.