26 maja 2024
Aktualności 19 listopada 2020

Przedstawiamy kominki na bioetanol


Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie

 

Kominki na bioetanol stają się coraz bardziej popularne ze względu na łatwość montażu oraz elegancki i nowoczesny wygląd. Zapraszamy do zapoznania się ze światem kominków na bioetanol i odpowiedzenia na wszystkie pytania, jakie możesz mieć na ich temat.

Korzyści wynikające z zastosowania bioetanolu
Największą zaletą kominków na bioetanol jest brak konieczności stosowania komina lub przewodu kominowego, dzięki czemu można je z łatwością umieścić w każdym pomieszczeniu dowolnego projektu. To sprawia, że są one szczególnie istotne dla mieszkań i nieruchomości, w których nie ma dostaw gazu. 

W przypadku pożarów gazu i drewna potrzebne są liczne prace przygotowawcze w budynku, jak również ewentualna zmiana trasy dostawy gazu. Kominki na bioetanol automatycznie eliminują konieczność wykonywania tych prac, co znacznie ułatwia i przyspiesza instalację. Wszystko czego potrzebujesz to zasilanie elektryczne.

W tych kominkach bez komina widać wstęgę płomienia bez ozdób łóżka płomieniowego, dzięki czemu wygląd jest bardzo nowoczesny, elegancki i nowoczesny. Palniki na bioetanol można dopasować do różnych wzorów, dzięki czemu jest to niezwykle elastyczna opcja.

Większość palników działa za pomocą pilota lub nawet smartfona, a niektóre z najwyższej klasy palników można zintegrować z systemem inteligentnego domu.

Co to jest kominek na bioetanol?
Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów kominków na bioetanol o różnej jakości. Wszystkie wykorzystują ciekłe paliwo etanolowe, które trzeba uzupełniać, gdy jest niewystarczające. Nasze kominki na bioetanol wykorzystują w pełni elektroniczny palnik, dając Ci najlepszy poziom bezpieczeństwa na rynku bioetanolu. 

Bioetanol pochodzenia roślinnego jest w pełni odnawialnym i zielonym źródłem energii. Podczas spalania nie wytwarza on dymu ani popiołu, a emisja dwutlenku węgla jest nieznaczna. Ponadto, w przeciwieństwie do innych rodzajów kominków, podczas procesu spalania nie powstają żadne inne substancje rakotwórcze.

Paliwo jest dostarczane w plastikowych butelkach, które mogą być przechowywane w domu, z dala od źródeł ciepła i bezpośrednio na słońcu. 

Kominek poinformuje Cię, kiedy skończy się paliwo, a my dostarczymy Ci w standardzie automatyczną pompę do napełniania. Specjalnie zaprojektowana pompa komunikuje się z urządzeniem, dostarczając niezbędną ilość paliwa.

Dostępne są różne poziomy palników, o różnych czasach palenia. Zazwyczaj wynosi on od 5 do 12 godzin. Istnieje również opcja posiadania zbiornika paliwa XL, który znacznie wydłuża czas spalania do 17-42 godzin.

Rozważania
Kilka rzeczy do rozważenia przy kominku na bioetanol:

Musisz się upewnić, że masz odpowiedni rozmiar palnika do swojego pokoju. Każdy z nich powinien mieć minimalną wielkość pokoju w metrach sześciennych. Może zaistnieć potrzeba wentylacji wokół kominka lub w innym miejscu w pomieszczeniu.
Nieuchronnie może wydzielać się lekki nieprzyjemny zapach, który niektórzy ludzie mogą wyczuć podczas spalania, a inni nie. Jest to coś, czego nie da się uniknąć przy takim ogniu bez komina.
Kominki te nie tylko świetnie wyglądają, ale również wydzielają dużo ciepła, więc zastanawialiście się, jak je budować i z jakich materiałów (zalecane są materiały niepalne).
Chcesz mieć telewizor nad swoim kominkiem na bioetanol? Poinformujemy Państwa o zaleceniach dotyczących skierowania ciepła z dala od dna telewizora. W najprostszym przypadku zalecamy, aby telewizor był wpuszczony w ścianę powyżej.
 

Bezpieczeństwo
Wokół tańszych i gorszej jakości palników na bioetanol pojawiły się pewne obawy o bezpieczeństwo. Zwłaszcza wokół palników ręcznych, do których wlewa się płynne paliwo. Dlatego zalecamy zakup palników elektronicznych, które spalają opary paliwa, a nie samo paliwo. Palniki, które sprzedajemy, posiadają wiele czujników bezpieczeństwa, w tym czujnik temperatury, blokadę zabezpieczającą przed dziećmi, CO2 i przepełnieniem.

 

 

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie