26 maja 2024
Aktualności 19 listopada 2020

Nie ma komina? Nie ma problemu!


Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie

Podczas gdy kominy były dużą częścią brytyjskiej architektury od wieków, wiele posesji po prostu nie posiada komina, zwłaszcza nowe budynki.

Jednakże, w miarę jak zmieniają się właściwości, zmienia się również technologia, a brak komina jest jedynie obciążeniem. W rzeczywistości może ona stanowić oszczędzającą przestrzeń i stylową alternatywę dla kominowego ognia.

Jakie są więc Twoje możliwości dodania wartości lub stylu do domu bez komina?


Zrównoważony ogień kominowy
Zrównoważony ogień kominowy (lub zamknięty ogień spalinowy) jest być może idealnym rozwiązaniem, gdy w domu nie ma komina ani przewodu kominowego. Są to ogień z przeszklonym frontem, który działa na gaz i dostarcza super wydajne ciepło przy niskim zużyciu paliwa.

Ale czym dokładnie jest zrównoważony ogień kominowy i czym różni się od zwykłego ognia gazowego?

Konwencjonalne kominy opierają się na naturalnej cyrkulacji ogrzanego powietrza, jednak zrównoważone pożary kominów są uszczelniane z pomieszczenia za pomocą ściennej rury wentylacyjnej skierowanej na zewnątrz. Powietrze jest następnie zasysane przez nowoczesny przewód kominowy z zewnątrz i wydalane przez niego gazy odlotowe.

Dzięki prostej, a jednocześnie wyrafinowanej konstrukcji komina wykorzystującego naturalną konwekcję, pożary te są jednymi z najbezpieczniejszych dostępnych, ponieważ poziom tlenu w domu nie jest wyczerpany. Ponadto, nie ma potrzeby korzystania z zasilania elektrycznego - wszystko, co jest potrzebne to zewnętrzna ściana do instalacji, która oferuje elastyczność w zakresie lokalizacji pożaru.

Zrównoważony ogień kominowy jest przede wszystkim elegancki, stylowy i energooszczędny. Prawdziwy styl-szlak, który jest idealny dla domu, który remontujesz lub budujesz.

Kominki elektryczne to doskonała, minimalna konserwacja, a jednocześnie bardzo wydajna opcja. Są one nie tylko łatwe w instalacji, ale nie potrzebują komina, wystarczy go podłączyć.

Wiele osób może myśleć, że pożary elektryczne nie są wydajne, jednak tak nie jest. Są one niezwykle szybkie w ogrzewaniu pomieszczeń, a wszystkie nasze pożary w systemie Real Flame są zaprojektowane z myślą o najwyższej jakości wykonania. Pożary elektryczne mogą mieć również prawdziwy płomień, co pozwala im wykazywać te same właściwości rozgrzewające co bardziej konserwatywne, ciężkie, tradycyjne pożary otwarte.

Dla nowoczesnego i eleganckiego projektu, który będzie pasował do każdego otoczenia, ogień elektryczny może być właściwą opcją dla Twojego projektu. Dostępna jest szeroka gama opcji ogień elektryczny dla różnych budżetów i preferencji stylistycznych - od pieców elektrycznych, poprzez ścienne ogień elektryczny, aż po jeszcze bardziej tradycyjne ogień elektryczny z koszami ogniowymi.

Istnieje wiele rodzajów kominków gazowych dostępnych dla tych, którzy szukają zainstalować ogień w wolnej od kominów posiadłości i z pewnością mogą one być doskonałą opcją do efektywnego ogrzewania domu.

Jeśli chcesz stworzyć niepowtarzalną atmosferę w nieruchomości, która obecnie nie posiada kominka lub komina, piec gazowy może być świetny.

Wykorzystując najnowsze technologie, piece gazowe wnoszą do każdego domu relaksującą i ocieplającą atmosferę, bez konieczności posiadania komina, co może uczynić go bardziej atrakcyjnym na rynku, jeśli chodzi o sprzedaż.

Kominki bioetanolowe

Biokominki różnią się od zwykłych kominków, ponieważ wykorzystują paliwo całkowicie złożone z produktów ubocznych roślin. Ponieważ nie wytwarzają one dymu ani sadzy, nie wymagają czyszczenia ani nawet komina.

Innowacyjna konstrukcja sprawia, że ciepło z ognia rozprzestrzenia się równomiernie w całym pomieszczeniu bez strat energii.  Pożary na bioetanol mogą uzupełniać tradycyjną stylizację lub bardziej nowoczesne podejście, co oznacza, że niezależnie od tego, jaki styl wnętrza tworzysz, jest to możliwe.

Ta opcja kominka oferuje absolutną elastyczność i swobodę projektowania w każdym domu. Asortyment eko-kominków stale ewoluuje w kierunku przyszłości wzornictwa, co oznacza, że oczekiwania Twojego stylu są zawsze przekraczane. Żaden kominek - żaden problem!

 

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie