3 października 2022
Aktualności 18 listopada 2020

Kominek elektryczny lub na bioetanol: Który typ jest właściwym wyborem?


Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie

Chcesz kupić kominek dekoracyjny do swojego domu, ale nie jesteś pewien, który model jest dla Ciebie odpowiedni? Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o kominkach na etanol i elektrycznych i uzyskać odpowiedzi na ważne pytania, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Ceny
Chcemy najpierw postawić najważniejsze pytanie: Ile kosztuje każdy kominek? Aby odpowiedzieć na to pytanie, chcemy przede wszystkim wyjaśnić, że inwestycja w nowoczesny kominek, który służy wyłącznie do celów dekoracyjnych, jest znacznie tańsza niż inwestycja w kominek lub piec na prawdziwe drewno. Dlatego też, jeśli planują Państwo trzymać się określonego budżetu, te dwa modele są dla Państwa najlepszym wyborem. Ogólnie rzecz biorąc, można oczekiwać niskiej trzycyfrowej kwoty, ale należy pamiętać, że kwota ta może się zmieniać i zwiększać, w zależności od wielkości, kształtu, projektu i dodatkowych funkcji. Cena jest zazwyczaj obliczana na podstawie wydajności, płomieni i optyki, ale zawsze zależy również od producenta. Być może będziesz chciał porównać różnych dostawców, zanim podejmiesz ostateczną decyzję, aby zrealizować swój budżet.
 
Funkcjonalność i koszty bieżące
Innym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę jest funkcjonalność potencjalnego kominka. Kominek na etanol działa poprzez napełnienie palnika wewnątrz kominka etanolem, a następnie jego zapalenie. Polecamy bioetanol, czyli etanol otrzymywany z odpadów ulegających biodegradacji, o zawartości alkoholu na poziomie 96-97,5%. Wiele nowszych modeli posiada automatyczną komorę spalania, którą można włączać i wyłączać za pomocą jednego przycisku, co znacznie ułatwia użytkowanie. W związku z tym koszty dodatkowe obejmują tylko paliwo: Litr bioetanolu kosztuje zazwyczaj około 5 euro. Jeśli kupisz go w dużych ilościach, zapłacisz trochę mniej.

Kominek elektryczny potrzebuje po prostu gniazda w pobliżu, jak tylko zostanie zasilony prądem, można go włączyć i cieszyć się sztucznym płomieniem. Koszty eksploatacji są więc skoncentrowane na zużyciu energii elektrycznej, które może się zmieniać w zależności od częstotliwości użytkowania. Zasadniczo można powiedzieć, że korzystanie z kominka elektrycznego o mocy 1000 W kosztuje około 30 centów za godzinę.
Ciepło, płomienie i niebezpieczeństwa
Kominek elektryczny wytwarza tylko sztuczny płomień. W zależności od modelu kominka, płomienie te mogą różnić się szerokością, wysokością, jasnością i kolorem. Jednym z przykładów jest technologia Opti-Myst, która wykorzystuje parę wodną do tworzenia autentycznie wyglądających płomieni. Zaletą kominków elektrycznych jest to, że mogą one być używane w różnych miejscach i ustawieniach. Wszystko czego potrzebujesz to gniazdko elektryczne i zasilanie. Nie ma niebezpieczeństwa poparzenia lub wybuchu, ponieważ nie ma prawdziwego ognia, dlatego też jest on całkowicie bezpieczny do użytku nawet w pobliżu dzieci i zwierząt domowych. Kominek elektryczny nie wymaga żadnej konserwacji ani pielęgnacji.

W przeciwieństwie do tego, jak wspomniano powyżej, biokominek generuje prawdziwy płomień, zapalając etanol wewnątrz komory spalania. Jeśli szukasz prawdziwego kominka, ten jest dla Ciebie. Należy pamiętać, że kominki na etanol nie są tylko dekoracyjnym dodatkiem do domu. Mogą one uzupełniać tradycyjne systemy grzewcze poprzez dodanie ciepła i w ten sposób przyczynią się do zwiększenia ciepła wewnątrz domu i uzyskania pożądanej przytulnej atmosfery w kominku. Ponieważ bio-kominki nie wymagają komina, ponieważ nie wydzielają dymu ani popiołu, ważne jest, aby regularnie wietrzyć pomieszczenie. W tym celu można po prostu rozbić okno. Zawsze, gdy chcesz napełnić bio-kominek paliwem, bioetanolem, upewnij się, że całkowicie się ochłodziło, zanim to zrobisz. Prawdziwe płomienie są piękne do oglądania i tworzą potężne, płonące światło, ale upewnij się, że ani zasłony, ani inne elementy wyposażenia nie mogą dostać się do płomieni. Jeśli zastosujesz się do tych wszystkich punktów, możesz bez wahania korzystać z bio-kominka i cieszyć się wspaniałymi płomieniami.

 

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie