2 października 2023
Aktualności 18 listopada 2020

Jak przekształcić tradycyjny kominek w bio-kominek?


Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie


Otrzymujemy wiele konsultacji od klientów, którzy chcieliby przekształcić swój stary kominek w nowoczesny i elegancki bio-kominek. Wiele osób uważa, że przekształcenie tradycyjnego kominka w bio-kominek jest złą inwestycją, ze względu na niewielką ilość ciepła, które wytwarza bio-kominek. Czasami może to być nawet o połowę mniej niż ten, który wytwarza tradycyjny kominek. Ale zazwyczaj jest więcej czynników, które wpływają na tę decyzję. W większości przypadków to właśnie wtedy, gdy komin nie działa i dlatego tradycyjny kominek nie jest już możliwy, opcja przekształcenia go w bio-kominek jest idealna.
 
 Co muszę zrobić, żeby zrobić mój nowy bio-kominek?

  • Palnik na bioetanol
  • Bioetanol

To jest to. Można kupić dodatkowe rzeczy, takie jak drewno ceramiczne i kamyki, ale nie jest to konieczne.

Palnik musi być umieszczony w podstawie starego kominka. To stamtąd będą się pojawiać płomienie. Wielkość palnika jest w zasadzie nieistotna, ale zaleca się znalezienie rozmiaru, który pasowałby do Twojego kominka.

Bioetanol musi być stosowany zamiast drewna. Bioetanol jest paliwem i może przypominać jakiś inny rodzaj alkoholu lub środka czyszczącego, ale nie są one wymienne. Po napełnieniu palnika bioetanolem, Twój nowy bio-kominek jest gotowy do pracy.

W pełni godna polecenia jest inwestycja w dłuższą lżejszą, ponieważ sprawi, że cały proces będzie bezpieczniejszy i bardziej komfortowy. Może się zdarzyć, że palnik zostanie umieszczony tam, gdzie nie masz dobrego dostępu, a wtedy długa zapalniczka ułatwi Ci pracę.

Aby rozweselić Twój kominek i sprawić, by wyglądał realistycznie, jak za dawnych czasów, zalecamy zakup trochę drewna ceramicznego. Wygląda ono bardzo realistycznie i w kontakcie z płomieniami robi się czerwone, co daje efekt kominka z prawdziwego drewna. Drewno ceramiczne nie pali się, co oznacza, że wystarczy kupić go tylko raz i cieszyć się nim przynajmniej przez całą zimę. 

Jeśli kominek ma przednią szybę, korzystne może być jej wyjęcie. Chodzi o to, że bez niej efekt ognia będzie wyższy i lepiej poczujecie Państwo jego ciepło. Inną możliwością jest włożenie większej ilości palników, aby mieć większy ogień; jest to spowodowane tym, że kominki są gotowe do radzenia sobie z bardzo wysokimi temperaturami, więc mogą radzić sobie z dużą ilością ognia. 

Mamy duży wybór palników; prostokątnych, okrągłych i kwadratowych. Jeśli zdecydujesz się kontynuować tę transformację, w naszym sklepie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Tutaj możesz kupić swój palnik na bioetanol. 

 

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie