3 października 2022
Aktualności 18 listopada 2020

Co to jest bioetanol?


Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie


Prawdopodobnie miałeś już okazję zobaczyć biokominki w różnych kontekstach i - być może - nawet szukając ich. Byłoby to całkiem niezłe nabycie dla Twojego salonu, tarasu lub domku letniskowego, ponieważ biokominki pasują i zdobią prawie każde otoczenie. W tym poście możecie Państwo dowiedzieć się więcej o tym, na czym spalają się biokominki: Bioetanol.
Jedną z rzeczy, które odróżniają bio-kominek od tradycyjnego kominka jest to, że nie spala on drewna ani węgla, dlatego nie potrzebuje żadnego podłączenia do komina, ponieważ nie sadzi ani nie emituje popiołu. Oznacza to również, że jest łatwy do zainstalowania dzięki temu, że jest bez przewodu kominowego.

Ale jeśli nie pali drewna ani węgla, to na czym się pali? Spala się na - stąd nazwa - bioetanol, ale co to dokładnie jest?

Bioetanol jest materiałem organicznym, który jest produkowany głównie z ziemniaków, buraków cukrowych i kukurydzy. W zasadzie jest to alkohol, co wyjaśnia, dlaczego ludzie używają go do palenia. Jednak bioetanol ma wiele celów, dlatego nie jest używany tylko w biokominkach. Można też znaleźć ludzi, którzy mieszają go z benzyną, co sprawia, że jazda staje się bardziej przyjazna dla środowiska, a także znacznie tańsza.

Pozostałości po spalaniu bioetanolu są bardzo czyste. Właściwie jest tak czysty, że można mieszać bioetanol z wodą, jeśli chce się wydłużyć czas spalania.  Polecamy tylko wysokiej jakości bioetanol składający się z 96,6% alkoholu.

W końcu bioetanol jest tak czysty, że nie wytwarza sadzy ani nieprzyjemnych zapachów. Dlatego w salonie można mieć biokominek bez komina lub podobnego urządzenia. Ponieważ jednak bioetanol zużywa również tlen do spalania, być może trzeba będzie co jakiś czas przewietrzać pokój, aby stworzyć świeży dopływ tlenu. 

 

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie