25 kwietnia 2024
Aktualności 19 listopada 2020

Kominek w sypialni


Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie

   

W sypialni chcemy się wyciszyć i zrelaksować. Idealnym partnerem do takich planów jest oczywiście łóżko, ale warto jeszcze je wzmocnić poprzez zamontowanie w naszym ulubionym pomieszczeniu kominka, który z pewnością to wnętrze ociepli.

Piece wolnostojące i kominki tradycyjne

    Klasyczne rozwiązanie, kominek z płaszczem wodnym, powinien być zaplanowany jeszcze na etapie projektowania pomieszczenia czy nawet całego domu. Wymaga on bowiem dostępu do kanału wentylacyjnego, który posłuży jako komin. W sypialni takie rozwiązania stosuje się coraz częściej, a obecność płaszcza wodnego lub systemu dystrybucji ciepła poprzez nadmuch powietrza sprawia, że może to być opcja alternatywna dla wszystkich innych systemów ogrzewania.

    W przypadku klasycznej kozy, czyli żeliwnego, talowego lub kaflowego pieca grzewczego, który nie jest zabudowany na stałe w ścianie, także potrzeba traktu wentylacyjnego, ale mamy możliwość przestawiania go, więc jest łatwiej to zorganizować już w gotowym wnętrzu. Trzeba się jedynie upewnić, że miejsce gdzie postawimy kozę, spełnia wszystkie wymagania związane z obecnością właściwego systemu wentylacyjnego.

Kominki ekologiczne   

 Nowoczesnym rozwiązaniem do sypialni jest kominek ekologiczny. Jest to opcja szczególnie przydatna wtedy, kiedy nie mamy za dużo miejsca, a na etapie planowania budynku o kominku nikt nie pomyślał. W biokominkach spalany jest płynny bioetanol, czyli specjalne bo paliwo nie emitujące szkodliwych spalin. Nie potrzebujemy żadnego ujścia dla spalin. Z biokominka będzie się wydobywała jedynie para wodna z niewielkim dodatkiem dwutlenku węgla, który jednak można zignorować. Nie będzie popiołu ani sadzy, a za to uzyskamy mobilność i mniejsze wymagania w związku z tym, gdzie można bezpiecznie nasze kominek posadzić. Im mniejsze pomieszczenie, tym szybciej ciepło z kominka będzie je nagrzewało, ale też szybciej zacznie nam przeszkadzać wilgotność ze spalanego paliwa.

Aranżacja

    Funkcja użytkowa takiego kominka jest oczywiście kluczowa, ale znacznie częściej będzie on po prostu sobie stał i się nie palił. Będzie wtedy ważnym elementem aranżacji, wokół którego coraz częściej planuje się całą sypialnię. Zazwyczaj biokominek umieszczany jest naprzeciw łóżka. Zapala się go przed snem i usypia przy trzaskającym, ciepłym ogniu. Pozwala to na naprawdę skuteczny relaks.

      Jeśli chodzi o stylistykę samą w sobie, kominki wolnostojące typu bio mogą prezentować naprawdę dużo różnych opcji. Producenci oddal do naszej dyspozycji biokominki nawiązujące do stylu prowansalskiego i związanych z nim stylów rustykalnych. Nie brakuje rozwiązań odwołujących się bezpośrednio do stylu industrialnego oraz do różnych nowoczesnych koncepcji wystroju wnętrz.     Ładny wygląd nie powinien nas mylić, bo nawet taki bezpieczny kominek może jednak stanowić pewne zagrożenie. Chodzi przede wszystkim o to, by nie zostawiać go zapalonym, kiedy wychodzimy lub idziemy spać. Powinien być też ustawiony możliwie daleko od mebli, co najmniej osiemdziesiąt centymetrów.

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie