3 października 2022
Aktualności 18 listopada 2020

Jak działają biokominki - przewodnik


Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie

Obecnie istnieje wiele alternatyw dla tradycyjnych kominków opalanych drewnem. Kominki na etanol są jedną z nich. W tym artykule zostanie omówione wszystko, co należy wiedzieć o kominkach na etanol: definicja kominków na etanol, jak działają, jakie paliwo zużywają, jak je zainstalować, ile kosztują eksploatację. 

Nowoczesne typy kominków są bardziej wydajne, przyjazne dla środowiska, łatwiejsze w obsłudze i bardziej przystępne cenowo. Jeśli nie chcesz zadzierać z rąbaniem drewna, czyszczeniem popiołu, dymem i zapachem, możesz rozważyć jedną z tych opcji:

  • Kominki gazowe
  • Kominki elektryczne
  • Etanol (Bio-etanol) Kominki
  • Żelowe kominki

Pewnie słyszałeś o kominkach gazowych i elektrycznych. Te dwa ostatnie rodzaje, etanolowe i żelowe, są stosunkowo nowe i nie każdy wie, o co w nich chodzi. Dowiedzmy się trochę o tych innowacyjnych, ekologicznych kominkach.

CO TO JEST KOMINEK NA ETANOL?
Kominek na bio-etanol (nazywany również kominkiem na bio-etanol, kominkiem na etanol) to rodzaj kominka lub pieca z połączeniem stref wytwarzania ciepła i procesu technologicznego - spalania paliwa (skażonego alkoholu). Kominek ten nie wymaga komina i daje prawdziwy płomień, a nie imitację. Instalacja jest możliwa w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. (Wikipedia)

Aby przetłumaczyć to na normalny język, kominek na etanol jest kominkiem bez odpowietrznika, który pracuje na czystym, palącym się paliwie etanolowym. Paliwo to jest na bazie alkoholu, tworzy prawdziwy płomień i nie wytwarza dymu, zapachu ani niebezpiecznych substancji chemicznych podczas spalania, dlatego też kominki na etanol nie wymagają żadnego specjalnego komina, odpowietrznika czy przewodu kominowego i mogą być instalowane praktycznie wszędzie. 

JAK DZIAŁA KOMINEK NA ETANOL?
Kominek na etanol działa podobnie jak świeca.

Spala paliwo etanolowe na bazie alkoholu. Paliwo wkłada się do pojemnika z palnikiem i zapala się go długą zapalniczką.

W wielu modelach można kontrolować wielkość płomienia poprzez zmniejszenie otworu palnika. 

Można go wyłączyć w każdej chwili, zamykając całkowicie palnik.

RÓŻNICA MIĘDZY ETANOLEM A KOMINKIEM ŻELOWYM
Kominki na etanol i żel są często zgrupowane w jednej kategorii, ponieważ głównym składnikiem zarówno paliwa etanolowego jak i żelowego jest alkohol. Kominki na etanol i kominki na żel z alkoholem oferują wiele tych samych korzyści dla właściciela domu, jednak te dwa paliwa mają pewne specyficzne cechy, które mogą sprawić, że jedno z nich będzie bardziej atrakcyjne dla Twojego domu niż inne. Poniższa tabela porównawcza powinna dać Ci ogólne wyobrażenie o różnicach pomiędzy tymi dwoma rodzajami kominków. W tym artykule omówiono kominki na etanol. 

KOMINKI NA ETANOL SĄ PROSTE
Podczas gdy dokładne komponenty będą się różnić w zależności od danego kominka na etanol, standardowe funkcje obejmują:

ŁATWY MONTAŻ
Kominki na etanol są najprostszymi kominkami do zainstalowania. Kominki na etanol nie wymagają podłączenia do komina, przewodu kominowego, ani żadnej konstrukcji czy przebudowy. Nie należy myśleć o żadnych przewodach gazowych, elektrycznych ani o żadnych pracach w ścianach. Kominki na etanol są bez odpowietrzników, a ponieważ są zasilane paliwem, które wlewasz bezpośrednio do kominka, mogą być dosłownie umieszczone na środku pomieszczenia.

Kominki na etanol są praktycznie wolne od montażu. Prawie wszystkie kominki stołowe na etanol są zmontowane, wystarczy wsunąć wkład palnika na etanol i założyć okulary ochronne. Wolnostojące kominki na etanol wymagają prostego 5-częściowego montażu, który nie trwa dłużej niż 10 minut oraz śrubokrętu.

 

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie