17 sierpnia 2022
Aktualności 19 listopada 2020

Dogrzewanie mieszkania w ekologiczny sposób


Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie

 

   Ciepłe wnętrze to wnętrze, które jednocześnie dostarcza nam odpowiedniej temperatury, ale jest też miłe i przyjemne dzięki swojej dobrej aranżacji. W prawdziwie ciepłych wnętrzach elementem centralnym jest zazwyczaj kominek. Opcja ta jest niestety umiarkowanie ekologiczna, a do tego wymaga od nas spełnienia dość wygórowanych warunków dla jego prawidłowego oraz bezpiecznego funkcjonowania. Dlatego właśnie powstała nowoczesna i ekologiczna alternatywa dla kominka, a mianowicie jest to biokominek.

Rola kominków

    Kominki są często traktowane jako dopełnienie dobrze zaprojektowanego salonu, ale też sypialni. Dla wielu osób dom bez kominka to jak dom bez duszy. Są specjalnie pożądane w okresie świąt, ale też po prostu w chłodne jesienne wieczory, kiedy można się przy nim spotkać w gronie rodziny lub przyjaciół. Nowoczesne kominki ekologiczne mogą przyjmować formę tradycyjnych kominków zabudowanych w ścianie, jak i piecyków wolnostojących cechujących się wysoką mobilnością.

Kominek uniwersalny

    Kominki ekologiczne to rozwiązanie uniwersalne, które sprawdzi się praktycznie w każdym pomieszczeniu niezależnie od jego gabarytów, oraz w każdym wnętrzu przy minimum instalacji. Nie ma potrzeby instalowania jakichkolwiek przewodów odprowadzających spaliny i nie trzeba mieć komina. Dzięki temu biokominki mogą trafić do wnętrz, gdzie nikt nigdy nie planował żadnego kominka.     Bioetanol, spalane w takich kominkach paliwo, wytwarzane jest z roślin i spala się całkowicie, emitując praktycznie jedynie spore ilości wody oraz minimalne ilości dwutlenku węgla. Porównać to można z naszym chuchaniem, chociaż oczywiście zwielokrotnionym. Z biokominka nigdy nie będzie się wydobywała żadna szkodliwa substancja, nie będzie dymu i nie osadzi się sadza. Takie kominki łatwo się również czyści, gdyż całkowicie spalony bioetanol nie pozostawia żadnych osadów.

Grzanie kominkiem ekologicznym

    Kominki ekologiczne są bardzo ładne i przyjemne, a do tego realnie grzeją. Nie jest to skuteczna alternatywa dla systemów centralnego ogrzewania, ale maksymalna moc takich urządzeń, oceniana na 3kW, to dość, by było przyjemnie i ciepło w jednym pomieszczeniu nawet w zimowy wieczór. Zero pylenia    W bioetanolu jest głównie tlen i wodór, co oznacza, że jego spalanie skutkuje powstaniem dużej ilości wody. Oprócz tego jest jeszcze tylko dwutlenek węgla. Taki sam, jak w wydychanym przez nas powietrzu. W związku z tym nie ma nawet teoretycznej możliwości powstania dymu czy jakichś niebezpiecznych dla naszego zdrowia substancji. Warto zaznaczyć, że bioetanol jest płynny i bardzo łatwo się go przechowuje oraz wykorzystuje w kominkach. Butelkę płynu znacznie łatwiej przechowywać, niż cały skład węgla.

Kominki dla każdego

    Biokominki łączą w sobie znakomitą funkcjonalność, świetny wygląd, a do tego bardzo przystępną cenę, która wcale nie jest okupiona uderzeniem w aspekty ekologiczne. Warto sprawdzić ich możliwości.

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie