22 marca 2023
Aktualności 19 listopada 2020

Biokominki narożne


Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie

   

Otwierając katalog wnętrzarski, możemy w ciemno zakładać, że znajdzie się w nim przynajmniej jedno zdjęcie aranżacji wykorzystującej narożny biokominek. Tego rodzaju kominki są prawdziwym hitem ostatnich miesięcy i każdy chce je mieć w swoim domu.

Modne i ekologiczne ciepło

    Ładny wygląd i istotna rola w ekscytującej aranżacji to jedno, ale gdyby biokominki nie były po prostu użyteczne, nie trafiałyby pod nasze strzechy. A trafiają. I to do zwykłych mieszkań, a nie do bogatych domów, które do tej pory kojarzyliśmy z trzaskającym ogniem. W takich domach kominki miały dużo miejsca oraz rozbudowane systemy odprowadzania spalin, bez których kominek nie mógł działać. W przypadku biokominków nie jest to najmniejszy nawet problem, ponieważ nie powstają żadne szkodliwe odpady ze spalania, które trzeba by było natychmiast odprowadzać na zewnątrz pomieszczenia. Jedynym kłopotem są tutaj para wodna w połączeniu z niewielkimi ilościami dwutlenku węgla. W praktyce oznacza to, że nawet małe mieszkanie w bloku może dzisiaj gościć kominek ekologiczny i cieszyć się z zalet oferowanych dla jakości wystroju.

    Sekretem jest tutaj oczywiście paliwo, jakie wykorzystywane jest w biokominkach. Jest to specjalne paliwo płynne w postaci żelu, koniecznie atestowanego przez Państwowy Zakład Higieny. W składzie tego żelu jest tylko jedna substancja: bioetanol. Silnie stężony. W czasie spalania rozkłada się na wodę i wspomniany dwutlenek węgla. Jeśli tylko pomieszczenie będzie posiadało dobrą wentylację, nie będzie żadnych przeciwwskazań do ustawienia w nim kominka ekologicznego. Im większe pomieszczenie, tym mniejszym problemem będzie nadmiar wody, ale to nie jest poważny kłopot.

    Trzeba oczywiście pamiętać o tym, że biokominki to prawdziwe kominki, czyli urządzenia, w których pali się prawdziwy ogień. Nie jest to tylko złudzenie. W związku z tym powstają wszystkie zjawiska typowe dla spalania czegoś, czyli pojawia się wysoka temperatura oraz ryzyko poparzenia się. Dlatego kominki tego typu powinny być odpowiednio zabezpieczone przed dostępem małych dzieci czy zwierząt domowych, a miejsce, w którym zostaną bezpośrednio ustawione, musi być odpowiednio przygotowane na potrzeby biokominka. Temperatura takiego piecyka nie jest na tyle duża, by ogrzać nim całe mieszkanie, ale na pewno wystarczy, by zrobić komuś krzywdę. Jest też wystarczająco duża do dogrzania pojedynczego pomieszczenia nawet o kilka stopni

.     Trzeba także oczywiście stosować się do wszystkich zaleceń, jakie producent przygotował dla użytkowników biokominków. Są one w zdecydowanej większości zdroworozsądkowe i tylko przypominają o tym, by postępować ostrożnie. Nie można na przykład dolewać paliwa bezpośrednio do paleniska, ponieważ można by roznieść ogień po całym mieszkaniu. Idealny dla wnętrza nowoczesnego    Wielką zaletą nowoczesnych kominków narożnych jest ich stylistyka. Są po prostu bardzo ładne, a do tego pojawia się duże zróżnicowanie ich form. Są propozycje bardziej nowoczesne, ale są też opcje przypominające starodawny wystrój domów z epoki wiktoriańskiej. I wiele innych. Za popularnością biokominków zdecydowanie przemawia też rozpowszechnianie się otwartych wnętrz. W loftach i dużych mieszkaniach, gdzie salon łączy się z kuchnią, wady kominków ekologicznych są niemal niezauważalne. Zalety za to wychodzą na pierwszy plan.

    Nowoczesne wnętrza industrialne, tak popularne obecnie w miastach, pasują do biokominków znakomicie. Styl skandynawski czy glamour też się świetnie sprawdza. Narożny charakter kominka sprawia, że można go obserwować z dwóch stron, więc jest to świetna opcja na co dzień, kiedy po prostu zajmujemy się swoimi rzeczami, a kominek jest elementem naszej codzienności. Za pomocą biokominka można ponadto sprawić, że wnętrze będzie się wydawało bardziej przytulne. Łatwo jest w ten sposób zaimponować gościom, a i domownicy na pewno na tym nie ucierpią.

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie